کانتور چشم و آموزش کانتورینگ چشم بر اساس فرم چشم‌ها

آنجه در این مقاله می خوانید.

با آموزش کانتور چشم شما می‌توانید چشمانی جذاب و گیراتر داشته باشید. ما در سالن زیبایی چم از کانتورینگ چشم به‌صورت تخصصی به عنوان الگویی برای میکاپ عروس استفاده می‌کنیم. چشم‌ها فرم‌های گوناگونی دارند که در زیر به توضیح هر کدام و آموزش و اصول کلی آن پرداخته‌ایم. برای اینکه بتوانید از الگو برای کانتورینگ چشم‌ها استفاده کنید این دستور را انجام دهید. باید از روبرو به چشمانتان نگاه کنید. سپس سعی کنید خط‌های فرضی روی چشم‌هایتان تصور کنید.

کانتور چشم
کانتور چشم

به عنوان مثال تفاوت چشم گرد و بادامی در طول آنهاست. بنابراین چشم‌ها در این تکنیک آرایشی باید متفاوت با حالت عادیشان به نظر برسند. برای مثال در چشم‌های گرد باید کاری کرد که چشم‌ها کشیده‌تر بنظر برسند. اما برای میکاپ چشم تنها رعایت الگو کافی نیست بلکه باید به این موارد هم توجه کافی داشته باشید. فرو رفتگی یا برجستگی چشمها، میزان انحنا در خط مژه، فاصله بین چشم‌ها در میکاپ چشم مهم است. همچنین برای میکاپ باید فرم چشمها را هم در نظر گرفت.

علت پیچیدگی و سختی میکاپ چشم

میکاپ چشم بسیار سخت و پیچیده است. این نوع کانتور سخت‌تر از کانتور صورت و کانتور لب است.  علت این سختی به ۲ دلیل مهم است.

  1.   شناختن فرم چشم‌ها و پلک علاوه بر اینکه باید راه‌های تعادل سازی آن با کانتور را به صورت حرفه‌ای بلد باشید که هر فرم چشمی چه کانتوری دارد.
  2. رنگ شناسی در میکاپ چشم بسیار مهم و حیاتی است.

تمرین در میکاپ چشم و آشنا شدن با فرم چشم‌ها بسیار مهم است. رعایت این نکات را یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای می‌داند که در آرایشگاه عروس با کیفیت در تهران برای شما عزیزان به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود.

ابزار لازم برای کانتور کردن چشم

همه‌ی ابزارهایی که برای میکاپ چشم مورد استفاده است در کانتور چشم هم استفاده می‌شود. چون هر کدام از این ابزارها برای تغییر فرم چشم در میکاپ لایت عروس کارایی زیادی دارد.  برای مثال برای دو نوع چشم ریز و درشت انتخاب و گذاشتن مژه متفاوت است. برای چشم درشت و گرد باید مژه‌های گوشه‌های بیرونی بلندتر باشد تا چشم‌ها کشیده‌تر دیده شوند. اما در چشم ریز همه مژه‌‌ها بلند است. استفاده از مداد کانتور چشم و کرم کانتور چشم از ابزارهای مهم در این تکنیک آرایشی است. همچنین از کانسیلر برای کانتورینگ چشم‌ها استفاده می‌شود.

مطلب مرتبط >>>>  best beauty salon in Tehran

اصول کلی کانتور کردن چشم‌ها بر اساس فرم آنها

با هر تغییری که که شما در چشم‌هایتان انجام می‌دهید در واقع داید کانتور چشم را انجام می‌دهید. کانتور چشم مثل خط چشم فرم‌دار است که به طور کلی حالت چشم را تغییر میدهد. در زیر به توضیح کانتور بر اساس فرم چشم پرداخته‌ایم.

فرم چشم گرد

برای کانتور چشم گرد باید سعی کنید که چشم‌ها کشیده‌تر بنظر برسند. برای این کار و تغییر فرم چشم‌ها در میکاپ عروس اروپایی از سایه‌هایی با رنگ متوسط تا تیره در وسط چشم استفاده می‌شود. سپس از سایه‌هایی روشن برای گوشه‌های خارجی چشم استفاده می‌کنند. باید از سایه چشم مات استفاده کنید تا پخش نشود. هم‌چنین به دلیل اینکه چشمهای گرد بزرگ و درشت است باید خط چشم را در ادامه بن مژه بکشید تا کوچکتر بنظر برسند.

فرم چشم بادامی

ساده‌ترین کانتور چشم برای فرم چشم‌های بادامی است. در این نوع کانتورینگ باید از سایه قهوه‌ای مات یا خاکستری مات برای روی پلک استفاده شود. همچنین برای از بین بردن چین بیرونی چشم از میانه رنگ‌های سایه‌ استفاده کنید.  تنها نکته‌ای که باید در این فرم چشم رعایت کنید این است که سایه را به خوبی محو کنید.

کانتورینگ چشم‌های رو به پایین

برای کانتور چشم‌های رو به پایین باید آنها را لیفت کرد. برا اینکار باید از یک سایه چشم سفید یا صورتی براق برای گوشه داخلی چشم استفاده کنید. از سایه چشم قهوه‌ای روشن یا طلایی برای وسط پلک استفاده کنید. برای این فرم چشم، آرایش اسموکی و خط چشم گربه‌ای بسیار مناسب است. چراکه سبب متعادل سازی چشم‌ها می‌شود.

مطلب مرتبط >>>>  رنگ مو سال 1403

کانتور چشم‌های رو به بالا (گربه‌ای)

برای آموزش کانتور چشم هایی که رو به بالا است باید سایه چشم تیره را در گوشه پایینی و خارجی چشم استفاده کنید. همچنین از سایه چشم متوسط روی خط مژه پایین استفاده کنید. این فرم چشم حالت لیفت دارد. به همین دلیل استفاده از این سایه‌ها و تکنیک‌ها سبب می‌شود تا چشم‌ها پایین‌تر دیده شوند. در آخر از هایلایتر روی استخوان ابرو استفاده کنید. از سایه چشم تیره برای گوشه بیرونی چشم‌ها استفاده کنید. این کار چشم‌ها را باز و به حالت پاپ در می‌آورد.

کانتور برای چشم‌های بدون چین (مونولید)

برای کانتور چشمی که بدون چین است روشنترین رنگ را برای سایه چشم روی پلک استفاده کنید. سپس هر چقدر به سمت پایین پلک می‌روید رنگها را تیره‌تر کنید. تیره‌ترین رنگ را در امتدا خط مژه استفاده کنید.از یک خط چشم نازک برای چشمها استفاده کنید.

فرم چشم‌های بیرون زده

برای کانتور چشم‌های بیرون زده باید ظاهر چشمها را بهتر کنید نه اینکه آنها را بزرگتر کنید. برای اینکار از سایه چشم متوسط تا تیره برای روی پلک استفاده کنید. اینکار به عنوان زیر سازی آرایش چشم انجام می‌شود. سپس از سایه چشم براق برای پوشاندن چروک‌ها استفاده کنید. از سایه چشم روشن برا این فرم چشم استفاده نکنید زیرا چشم‌ها را درشت‌تر نشان میدهد. در آخر یک خط داخل چشم بکشید.

آموزش کامل کانتور کردن چشم های پلک‌های افتاده (چشم پف‌دار)

این فرم چشم در زمان باز بودن چشم پلک بالا روی پلک پایینی چشم قرار می‌گیرد. بنابراین برای کانتور چشم این نوع فرم چشم باید از سایه‌های قهوه‌ای مات استفات کنید و به صورت ضربه‌ای روی چشمها بزنید.اینکار را با ضربه‌های ملایم و آرام انجام دهید تا پلکها سنگین نشود. سپس باید گوشه داخلی چشمها و روی استخوان ابرو را هایلایتر بزنید. این کار سبب می‌شود تا چشمها بازتر بنظر برسند.

مطلب مرتبط >>>>  خدمات زیبایی آرایشی شهرک غرب

کانتور چشم‌های ریز

برای چشم‌های ریز باید کاری کنید تا آنها درشت‌تر بنظر برسند. اما اینکار را نباید با آرایش غلیظ و سایه چشم تیره انجام دهید. چراکه سایه تیره سبب کوچکتر دیده شدن چشم‌ها می‌شود. برای اینکار از سایه چشم روشن تا متوسط برای پلک‌ها استفاده کنید. همچنین برای میکاپ چشم‌های ریز از خط چشم پایین و ریمل استفاده کنید. برای درشت‌تر دیده شدن چشم‌ها از سایه چشم روشن برای پلک پایین استفاده کنید. آرایش و میکاپ اسموکی بهترین سبک برای چشمهای ریز است که در سالن زیبایی چم انجام می‌شود.

نکات مهم در کانتور چشم

حتما برای کانتورینگ چشم‌ها از پرایمر استفاده کنید تا دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد. رعایت این نکات در کانتورینگ چشم‌ها مهم است.

  1. انتخاب کردن سایه تیره‌تر از رنگ پوست با توجه به فرم چشم‌ها
  2. استفاده از رنگ تیره‌تر برای روی پلک با توجه به فرم چشم
  3. استفاده از خط چشم مایع
  4. انتخاب ریمل مناسب برای میکاپ و کانتور چشم بسیار مهم است
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عمارت زیبایی چَم

درباره ما

توجه به سلیقه مشتری

سالن زیبایی چم، با بیش از 13 سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه زیبایی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. یکی از مهمترین فاکتور های مجموعه ما این است که برای تمام توان مالی های متفاوت خدمات ویژه ای ارائه میدهیم. در خصوص کار زیبایی، سلامت موهای شما، بالاترین اولویت را برای ما دارد و ماندگاری کار و کیفیت مجموعه ما، از افتخارات ماست. منتظر حضور پر مهرتان هستیم.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x