نادر ایرانیان
سالن تخصصیعروس, میکرو,کراتینه, رنگ, بافت

فیکس کردن آرایش و نکته‌های طلایی فیکساتور

فیکس کردن آرایش
فهرست مطالب

آرایش و میکاپ یکی از جذاب‌ترین کارها برای خانم‌ها است. اما فیکس کردن آرایش بسیار جذاب تر است. چراکه دیگر نیازی به تمدید مکرر میکاپ عروس ندارید. همانطور که می‌دانید آرایش و گریم بعد از دو ساعت حالت اولیه خودش را از دست می‌دهد. اگر بتوانید آرایش و میکاپ عروس را ثابت نگهدارید بسیار عالی است. اصلا میکاپ آرتیستی که بتواند ماندگاری ارایش و میکاپ عروس را بسیار بالا انجام دهد بسیار حرفه‌ای است.

ثابت نگهداشتن آرایش به خصوص برای افرادی که پوست‌های چرب دارند بسیار سخت و دشوار است.  بسیاری از خانم‌ها هستند که دوست دارند آرایش را یک روز کامل تمدید نکنند و آرایش ۲۴ ساعت بدون تمدید روی صورتشان باشد. این موضوع دغدغه بسیاری از خانم‌هاست که بدون تمدید کردن تا ساعات طولاتی از آرایش اولیه خود استفاده کنند. در این مطلب از سالن زیبایی چم نکات و راه‌های فیکس و ثابت ماندن آرایش صورت را به طور کامل به شما آموزش می‌دهیم.

فیکس کردن آرایش
فیکس کردن آرایش

آموزش فیکس کردن آرایش با روش‌ها و تکنیک‌های طلایی

برای فیکساتور آرایش می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

استفاده از پرایمر (پایه آرایشی) برای فیکس کردن آرایش

بهترین راه برای اینکه پوست یکدست و زیر سازی شود استفاده از پرایمر است. زیرا زیر سازی آرایش سبب می‌شود که خطوط ریز و چروک صورت از بین برود. همچنین بین محصولات  مراقبت پوستی و مواد آرایشی سدی ایجاد می‌کند. از پرایمر که نوعی کرم یا شوینده است قبل از میکاپ عروس استفاده می‌کنند. این کار سبب می‌شود تا آرایش ماندگاری و پوشانندگی بالایی داشته باشد. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید آرایش چشم لایت داشته باشید یا غلیظ اما استفاده از این محصول سبب می‌شود تا آرایشی یکدست و پوستی زیباتر داشته باشید. این محصول آرایشی بافتی مخملی دارد. در واقع هدف استفاده از ان از بین بردن قرمزی صورت و بستن منافذ باز صورت است. مواد تشکیل دهنده آن پلیمرهایی برپایه سیلیکون مثل دایمتیکون هستند. زیرا باعث نرم شدن فوق‌العاده پوست می‌شود. استفاده از این محصول در روزهای گرم سبب ماندگاری بالای آرایش می‌شود.

مطلب مرتبط >>>>  میکاپ عربی و آرایش خلیجی چیست؟

کرم پودر خوب

برای جلوگیری از ماسیده شدن کرم برای مدت طولانی باید کرم پودر مناسب صورت را انتخاب کنید. برای مثال برای پوست‌های چرب از کرم پودرهایی که بر روی آن کلمه Matt و یا  Oil Freeنوشته شده است استفاده کنید و برای پوست‌های خشک از کرم‌هایی استفاده کنید که خشکی پوست را کمتر کند.

استفاده صحیح از پنکک

پنکک مات برای روزهای گرم تابستان بسیار کاربردی است. چراکه براقی و چربی پوست را از بین می‌برد. یا اینکه می‌توانید از این نوع تنها برای نواحی چرب صورت مثل پیشانی، بینی و چانه استفاده کنید.این کار سبب فیکس کردن آرایش می‌شود.

استفاده کاغذ خشک کن برای فیکس کردن آرایش

این محصول یکبار مصرف است و چربی اضافی پوست را می‌گیرد. از این نوع کاغذها می‌توانید چندین استفاده کنید زیرا ضرری برای پوست ندارد.

استفاده از پنکک به عنوان آستر آرایش چشم

قبل از آرایش چشم ریز بر روی پلک‌ها از پنکک استفاده کنید. این کار سبب می‌شود تا چربی پوست گرفته شود و آرایش چشم تثبیت شود. همچنین باعث فیکس کردن آرایش می‌گردد. سپس می‌توانید روی پلک‌ها سایه بزنید. بهتر است از سایه‌های پودری استفاده کنید. زیرا ماندگاری بالاتری به نسبت سایه‌های کرمی دارد.

طرز استفاده از اسپری یا فیکساتور آرایش

اسپر فیکس کننده آرایش

فیکساتورها موادی پلیمری برای فیکس ردن آرایش هستند. در آرایش‌های روزانه نباید از فیکساتور آرایش استفاده کنید. زیرا این محصول برای آرایش روزانه بسیار مضر است.حتی اگر از فیکساتور مک هم استفاده کنید باز هم پوست را خراب می‌کند. این محصول آرایشی از دو طریق زیر می‌تواند باعث ماندگاری آرایش شود:

 1. ایجاد چسبندگی برای مقا.مت در برابر ریختن میکاپ
 2. ایجاد حالتی با توقف فعالیت‌های پوستی

انواع فیکس کننده‌ها به صورت خشک و چرب و مایع (اسپری فیکس و گازی) و پودر فیکس وجود دارند.

پودر فیکس به صورت مات و براق وجود دارند. بعد از استفاده از فون می‌توانید با این محصول چربی پوست را بگیرید.  از پودر فیکس باید به مقدار کمی استفاده کنید. با این پودر می‌توانید سایه و رژ لب هم فیکس کنید.مخلوط سایه چرب و خشک سبب ماندگاری بیشتر سایه می‌شود.

مطلب مرتبط >>>>  زاویه سازی فک با کانتور

فیکس کننده آرایش مایع برای قبل و بعد از آرایش کاربرد دارد. قبل از آرایش خاصیت ضد عرق دارند و باعث ماندگاری آرایش می‌شود.بعد از آرایش میتوانید از فیکساتور مایع استفاده کنید. فاصله مناسب برای اسپری کردن ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر است. اسپری کردن را بهتر است ۲ بار انجام دهید. موقع اسپری چشم‌ها را ببندید تا وارد چشم نشود. زیرا این محصول برای چشم و لب مضر است. سپس کمی صبر کنید تا خشک شود.

نواحی صورت برای فیکس کردن آرایش

بهتر است تمامی نواحی صورت را با پودر فیکس پوشش دهید. این کار سبب می‌شود تا کرم پودر و کانتور صورت هیچ گونه تکانی نخورد. همچنین سبب از بین بردن چین و چروک می‌شود. بهتر است به نواحی زیر پودر فیکس بزنید:

 • زیر چشم : زیرا بعد از گذشت مدتی پودر سایه و ریمل در زیر چشم می‌ریزد.
 • خط خنده
 • چانه
 • با فیکس کردن ناحیه پیشانی و بینی یا همان T از برق افتادن آن جلوگیری می‌کنید.
 • با فیکس کردن آرایش زیر خط گونه  سبب نمیان‌تر شدن کانتور می‌شوید. همچنین برای زمانهایی که کانتور صورت را بسیار پایین کشیده‌اید مناسب است.
 • دو طرف بینی را با پودر فیکس کنید. این کار سبب از بین بردن چربی این ناحیه و ماندگاری آرایش می‌شود.

 طرز انجام بیک کردن و فیکس کردن آرایش صورت

بیک به محصولی گفته می‌شود که بافت پودری و خشک ندارد . بلکه بافت کرمی و مرطوبی دارد که ربی پست را می‌گیرد.  بهتر است بجای پودر فیکس از پودر بیک استفاده کنید. پودر بیک نخودی رنگ یا بی رنگ است و بر روی صورت جلوه‌ی ماتی دارد. برای انجام دادن و استفاده کردن از پودر بیک ابتدا اسفنج آرایشی را نمدار کنید. سپس با ربه‌های ملایم پودر را به صورت بزنید تا چربی پوست گرفته شود. سپس ۵ تا ۱۰ دقیقه مکث کنید و با یک براش پودری غیر متراکم یا براش بادبزنی پودرهای اضافی صورت را بگیرید.

مطلب مرتبط >>>>  پاک کردن ریمل ضد آب با بهترین روش‌های کاربردی

تفاوت پودر بیک و فیکس کردن آرایش

در زیر به تفاوت‌های مهم این دو مورد پرداخته شده است:

 • در فیکس کردن آرایش از فیکساتور یا اسپری و پودر فیکس استفاده می‌شود اما در بیک کردن تنها از پودر بیک استفاده می‌شود.
 • پودرهای فیکس رنگبندی‌های مخلف و بافت طبیغی یا مات و درخشان دارند. اما پودرهای بیک، بی رنگ و یا نخودی رنگ هستند و خاصیت مات دارند.
 • از فیکس کردن آرایش برای تمامی نواحی صورت استفاده می‌شود. مثل تمام محل‌هایی که کرم‌پودر، هایلایتر و کانتور چشم و… استفاده می‌شود. اما پودر بیک تنها برای قسمتی که کرم پودر و کانسیلر استفاده شده است کاربرد دارد.
 • بیک کردن برای نواحی روشن و هایلایت میکاپ عروس انجام می‌شود و برای نواحی تیره مثل کانتور لب مناسب نیست. اما فیکس کردن برای قسمت‌های تیره و روشن صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای بیک کردننمی‌توانید از فیکساتور آرایش استفاده کنید. زیرا پودر بیک خاصیت چربی دارد. برای آرایش هم می‌توانید بیک کنید و هم می‌توانید فیکس کنید.

تفاوت پرایمر و پودر فیکس (فیکساتور)

پرایمر زیر سازی آرایش را بر عهده دارد. این محصول سبب ماندگاری و یکدستی بیشتر آرایش می‌گردد. اما از پودر فیکس در انتهای میکاپ برای فیکس کردن آرایش و ماندگاری بیشتر آن و جلوگیری از براق شدن صورت استفاده می‌شود.

کابردهای اسپری فیکساتور

در زیر به کاربردهای این محصول آرایشی اشاره شده است:

 1. به عنوان ضد آفتاب می‌توانید از این محصول استفاده کنید زیرا برخی از آنها دارای خاصیت ضد آفتاب هستند.
 2. تثبیت آرایش چشم
 3. مرطوب کردن بیوتی بلندر

بهترین اسپری فیکس کننده آرایش

بهترین اسپری فیکس کننده آرایش دارای مزایای زیر است:

 • جلوگیری از براقی پوست
 • تثبیت آرایش صورت
 • عدم ایجاد حس چسبندگی بر روی صورت
 • خشک شدن سریع
 • عدم ایجاد حساسیت پوست

در زیر برای فیکس کردن آرایش بهترین محصولات را معرفی کرده‌ایم:

 • پودر فیکساتور فلورمار
 • اسپری فیکس گلدن رز
 • پودر فیکس آرایش آرت دکو مدل Minerals
 • پودر بیک رولوشن
 • اسپری فیکساتور مک مدل Fix Plus
 • اسپری فیکساتور فلورمار
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x