مقالات

آرایش لب و برجسته کردن لب ها

آرایش لب

آرایش لب در انجام میکاپ صورت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه فرم لب‌ها تاثیر بسیار زیادی در جذابیت چهره شما عزیزان دارد. با آرایش صحیح لب‌ها قادر خواهید بود تا فرم دلخواهتان را لب‌هایتان دهید. در این صورت دیگر نیازی به تزریق ژل و دیگر جراحی‌ها برای زیباسازی لب‌هایتان نخواهید داشت.

در این مطلب از سالن زیبایی چم به شما نحوه برجسته کردن لب‌هایتان را آموزش می‌دهیم. تا بتوانید با استفاده از رژلب به راحتی فرم دلخواهتان را برای لب‌ها ایجاد نمایید. با ما همراه باشید.

مهم‌ترین نکات قبل از آرایش لب

قبل از شروع به انجام آرایش لب لازم است تا رنگ رژلب خود را انتخاب نمایید. این مرحله یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل است. توجه نمایید که انتخاب رژلب باید متناسب با فرم لب‌ها انتخاب شود. حتما توجه کنید که رنگ رژلب باید متناسب با رنگ پوست شما باشد. حتی باید به رنگ لباس خود نیز در این مرحله بسیار زیادی داشته باشید. برای مثال؛

  • افرادی که پوست روشن و سفیدی دارند از رنگ صورتی، هلیویی، کالباسی و رنگ های ملایم و در صورت علاقمندی از رنگ زرشکی استفاده کنند.
  • افرادی که پوست تیره دارند از رنگ هایی مثل قهوه ای روشن، بنفش و زرشکی و رنگ های مات میتوانند استفاده کنند.
  • کسانی که پوست گندمی دارند از رنگ بنفش، نارنجی، کالباسی، مسی، تمشکی برای برجسته سازی لب میتوانند استفاده کنند.

باید دقت کنید که پوست عامل اصلی شما در انتخاب رنگ رژ لب می‌باشد. نکته دیگر که لازم است بدانید این است که نباید آرایش تیره برای لب‌ها انجام دهید چون مواد رژ روی لب ها ممکن است بماسد و ظاهر بدی ایجاد کند.

متناسب با آرایش چشم رنگ رژ لب را انتخاب کنید

در صورتی که از سایه‌های تیره برای آرایش چشم خود استفاده کرده‌اید، رنگ رژ شما باید ملایم باشد. اگر خط چشم گربه‌ای دارید رنگ قهوه‌ای ملایم را پیشنهاد می‌کنیم. درصورتی که رنگ سایه تیره دارید اما خط چشم ندارید از رنگ‌هایی که تناژ قرمز ملایم دارند بهره بگیرید یا از قهوه ای کمی تیره برای آرایش استفاده کنید.

مراحل آرایش لب

بعد از انتخاب رنگ رژمناسب لازم است تا مراحل زیر را به دقت انجام دهید؛

  • حتما باید لب‌هایتان را تمیز کنید. به هیچ عنوان هیچ آرایشی از قبل روی لب‌ها باقی نگذارید.
  • دهان را باز کنید و لب‌ها را به شکل کشیده نگه دارید.
  • اینجا لازم است تا از یک خط لب با رنگ مناسب و کمی تیره‌تر از رژلب خود استفاده کنید. از از گوشه لب تا به سمت وسط لب شروع به کشیدن خط کنید. بعد از اتمام، لازم است تا خط پایین لب را نیز بکشید.
  • بعد از کشیدن خط لب، اول لب‌های بالایی را رژ زده و سپس لب‌های پایینی‌تان را
  • برای براق کردن لب‌ها حتما از یک برق لب مناسب نیز استفاده نمایید.

مراحل آرایش لب

چطور لب‌ها را با آرایش برجسته کنیم؟!

اگر لب‌های باریکی دارید به راحتی می‌توانید با تکنیک‌های آرایش لب، آنها را برجسته کنید. ابتدا لازم است که حتما از خط لبی بسیار پررنگ‌تر استفاده کنید. خط لب را باید دقیقا دور لب و زیر خط اصلی لب‌ها کشیده و سپس آن را با کمک دست پخش کنید. بعد از این مرحله می‌توانید رژلب بزنید. برای برجسته‌تر شدن لب‌ها پیشنهاد می‌شود حتما از یک مداد سفید رنگ استفاده کرده و زیر لب پایین یک خط بکشید.

آموزش برجسته کردن لب‌ ها با آرایش

مناسب‌ترین آرایش لب برای لب‌های پهن

در صورتی که لب‌های په و درشتی دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما خط لب را روی خط اصلی لب‌ها بکشید. بایستی در انتخاب رژ لب نیز هوشیارانه و دقیق انتخاب کنید. در صورتی که می‌خواهید لب‌هایتان برجسته‌تر شوند، لازم است تا زیر و وسط لب را مداد سفید بکشید.

در برجسته کردن لب‌ها، انتخاب مناسب خط لب و تطابق آن با رنگ رژلب بسیار مهم و اساسی است.

برجسته کردن لب های درشت

افزایش ماندگاری آرایش لب

برای افزایش مدت زمان ماندگاری آرایش لب‌ها باید حتما به درستی زیرسازی را انجام دهید. برای انجام زیرسازی آرایش لب، می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. لازم است تا چند دقیقه قبل از آرایش لب از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر از ریزش میکاپ صورت و پراکندگی آرایش صورت و لب جلوگیری می‌کند.

بهترین خنده ها با بهترین لبخند و بهترین لبخند با بهترین سبک آرایش لب میسر میشود. پس حتما در این زمینه هوشمندانه اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *