آرایش روزانه و آموزش ساده ترین و سریع ترین روش

آنجه در این مقاله می خوانید.

آرایش روزانه ساده و سریع مراحلی دارد که باید آن را یاد بگیرید. اگر هر روز آرایش می‌کنید این مطلب از سالن زیبایی چم را دنبال کنید تا با مراحل این نوع میکاپ آشنا شوید. به طبع میکاپ روزانه با میکاپ عروس متفاوت است. چراکه مواد و لوازم آرایشی برای آرایش روزانه تفاوت زیادی با وسایل میکاپ عروس دارد. این روزها بسیاری از خانم‌ها دوست دارند به طور مرتب و روزانه، میکاپ کنند. همچنین علاقه مند هستند تا لکه‌ها و ایرادات پوستی خود را محو کنند. با این کار زیبایی صورتشان بیشتر خواهد شد.

آرایش روزانه
آرایش روزانه

اگر جزو افرادی هستید که آرایش صورت را به تازگی شروع کرده‌اید، در ابتدا سخت بنظر می‌رسد و ممکن است که از نتیجه کار راضی نباشید. همچنین نمی‌دانید که از چه محصولی استفاده کنید. حتی با این سوال مواجه خواهید شد که آرایش روزانه چگونه باید باشد؟ اما این امر کاملا طبیعی است. چراکه در روزهای اول این کار زمان زیادی از شما می‌گیرد و باید وقت زیادی را صرف آن کنید تا آرایشی بی نقص و تمیز داشته باشید. اما با گذشت زمان و کمی تمرین این کار برایتان ساده‌تر و سریع‌تر می‌شود.لازم است بدانید که برای میکاپ روزانه باید میکاپی سبک و ملایم داشته باشید تا پوست و صورتتان آسیبی نبیند. بهتر است از آرایش‌های غلیظ و آرایش خلیجی برای میکاپ روزانه خودداری کنید و به طرف میکاپ ساده و طبیعی بروید.

در ادامه این مطلب از سالن زیبایی چم تمام نکات مربوط به میکاپ روزانه را خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

لوازم آرایشی برای آرایش روزانه

برای این سبک از میکاپ باید از لوازم آرایشی بسیار سبک استفاده کنید. برای مثال بهتر است از کرم پودرهای سبک استفاده کنید تا در طول روز احساس سنگینی را در پوست خود حس نکنید. بهترین کرم پودر برای میکاپ روزانه بی بی کرم است. چرا که هم پوشش دهی عالی دارد و هم بسیار سبک است.همچنین بهتر است از لوازم آرایشی استفاده کنید که رنگ کمی دارند و بسیار ملایم هستند. با این کار پوست آسیب نمی‌بیند و آرایش بسیار طبیعی جلوه می‌کند. به عنوان مثال از رژگونه کمرنگ و ملایم استفاده کنید. رژ لب متناسب با میکاپ و آرایش چشم بسیار ساده در این نوع میکاپ بسیار کاربرد دارد. بنابراین به طور کلی در این سبک از میکاپ باید لوازم آرایشی‌های سبک با رنگ‌هایی ملایم استفاده کنید.

مطلب مرتبط >>>>  رنگ مو سال 1403

آموزش آرایش روزانه صورت در منزل برای داشتن ظاهری ساده و شیک

حال که دانستید که باید آرایشی ساده و ملایم داشته باشید تا سلامت پوست حفظ شود، اکنون در زیر به شرح مراحل این نوع میکاپ پرداخته‌ایم:

ابتدا صورت خود را آماده سازی کنید

برای اینکه پوست صورت برای میکاپ آماده باشد مراحل زیر را انجام دهید:

شستن صورت برای آرایش روزانه

شستشوی صورت

برای شستشوی صورت می‌توانید از صابون، فیس واش و آب گرم استفاده کنید. بعد از شستشوی صورت با حوله به آرامی آن را خشک کنید. اگر عادت دارید که صبح‌ها دوش بگیرید و در حمام صورت خود را لایه برداری می‌کنید. می‌توانید از شستشوی صورت صرف نظر کنید. یکی از نکات مهم دیگر این است که قبل و بعد از خواب حتما صورت را بشویید. زمان خواب نباید هیچ ماده آرایشی بر روی صورت باشد. باقی ماندن مواد آرایشی بر روی صورت سبب می‌شود تا منافذ پوست مسدود شود و آکنه در صورت ایجاد شود. برای پاک کردن آرایش از پاک کننده‌های مخصوص با دستمال مرطوب استفاده کنید.

 

 

استفاده از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده

به شدت احتمال دارد که در طول روز زیر نور آفتاب قرار یگیرید پس حتما میکاپ خود را با کرم ضد آفتاب شروع کنید. حتما توجه کنید که از کرم مناسب و محصولات مرتبط با پوست خود استفاده کنید. زیرا ضدآفتاب نامناسب سبب می‌شود تا مواد آرایشی به راحتی بر روی پوشت نخوابد و جذب نشود. چنانچه پوست خشکی دارید حتما آرایش پوست خشک را انجام دهید و از مقداری مرطوب کننده استفاده کنید. چراکه در غیر اینصورت پوسستان پوسته پوسته و خشک می‌شود و ظاهر بدی را در میکاپ شما ایجاد می‌کند. بهتر است تمام پوست‌ها از مرطوب کننده بعد از ضدآفتاب استفاده کنند تا میکاپ، جذب بهتری داشته باشد.

پرایمر در آرایش روزانه

استفاده از پرایمر برای محو جای جوش و…

کمک زیادی می‌کند تا لک و جای جوش پوشانده شود. همچنین سبب ماندگاری طولانی مدت بر روی پوست می‌شود. می‌توانید پرایمر را بر روی صورت بزنید و با نوک انگشت خود روی پوست پخش کنید. هر جایی که نیاز باشد از کرم پودر و مواد آرایشی استفاده کنید نیاز به پرایمر دارد. حتی با وجود کرم پودر حتما روی پیشانی و بینی و چانه و گونه‌ها را پرایمر بزنید. چنانچه قصد دارید سایه چشم یا خط چشم استفاده کنید بازهم از این محوصل بر روی پلک خود بزنید. می‌توانید از پرایمر چشم هم استفاده کنید.

مطلب مرتبط >>>>  آموزش آرایش چشم گربه ای

مرحله پوشش دهی پوست در آرایش روزانه ساده و سریع

برای اینکه میکاپ مناسب و زیبایی داشته باشید باید مراحل زیر را به خوبی انجام دهید:

انتخاب کرم پودر مناسب پوست

باید برای آرایش روزانه از فونداسیون متناسب با پوست خود استفاده کنید. کرمپودرها تنوع زیادی دارند. اما هر کدام از آنها معایبی دارند. معمولا نوع مایع آن طرفداران بیشتری دارد. کرم پودر و فونداسیون باید همرنگ و متناسب با پوست صورت باشد. اگر پوست شما جوش دارد باید از کرم پودرهای ملایم و مخصوص پوست‌های حساس استفاده کنید. کرم پودرهای باکیفیت بسیار گران هستند. بهتر است متناسب با بودجه خود و مشاوره با متخصصان زیبایی، بهترین کرم پودر متناسب با چهره خود را خریداری کنید.

پخش کرم پودر بر روی صورت در آرایش روزانه

ابتدا لایه‌ای نازک و مسطح از کرم پودر را بردارید. سپس با بیوتی نمدار یا نوک انگشت بر روی صورت پخش کنید. نحوه استفاده از کرم پودر بستگی به نوع آن دارد. برای مثال کرم پودرهای مایع باید مقداری کمی از آنها را بر روی بخش مرکزی پوست بزنید و به اطراف صورت پخش کنید. برای پخش کرم پودر از نوک انگشت، براش مخصوص کرم پودر یا اسفنج نمدار استفاده کنید. هر زمان که نیاز دیدید به مقدار بیشتری نیاز دارید، مقدار دیگری از کرم پودر را اضافه کنید. به هیچ عنوان کرم را بر روی صورت ماساژ ندهید. بلکه با حرکات سریع و به صورت ضربه‌ای آن را پخش کنید.

کرم پودرهای جامد به شکل تیوپ یا استیک هستند. برای برداشتن آنها از انگشت استفاده کنید. چراکه اگر به طور مستقیم بر روی پوست بکشید، پوشش دهی بهتری دارد ولی لایه ضخیمی از کرمپودر بر روی پوست می‌نشیند. قرفی ندارد که از چه نوعی استفاده کنید. تنها نکته‌ای که قابل اهمیت است این است که به خوبی باید آن را پخش کنید. در این صورت میکاپی طبیعی و یکدست خواهید داشت. با حرکات چرخشی ملایم به طور یکدست و یکنواخت همه جای صورت آن را پخش کنید.

کانسیلر در آرایش روزانه

استفاده از کانسیلر برای لک‌ها و تیرگی‌ها در انواع آرایش روزانه

اگر سطوح نامسطحی بر روی پوست صورت خود دارید با کانسیلر این نواحی را بپوشانید. برای مثال می‌توانید لکه‌های تیره، جوش و سیاهی زیر چشم را با این محوصل به خوبی محو کنید. مقدار کمی از آن را بر روی نواحی که می‌خواهید، پخش کنید. انتخاب کانسیلر درست مانند انتخاب کرم پودر است. البته زمان خرید کانسیلر حتما محصولی را خریداری کنید که ۱ یا ۲ درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست باشد. به هیچ عنوان همرنگ پوست خود انتخاب نکنید.

مطلب مرتبط >>>>  اکستنشن جلوی مو

استفاده از پودر فیکس در آرایش روزانه دخترانه

برای اینکه ماندگاری کرم پودر و کانسیلر بیشتر باشد به پودر یااسپری فیکس نیاز دارید. پودر فیکس یا فیکساتور مایع مانع ذوب شدن و خرابی آرایش می‌شود. برای استفاده از پودر فیکس از قلمو یا براش آرایشی استفاده کنید. سپس مقداری از آن را بر روی پیشانی، گونه، بینی و چانه بزنید. برای اسپری فیکس هم که بر روی صورت اسپری کنید. فیکساتور محصولی بسیار مهم و اثرگذار است. این محصول کاری می‌کند تا آرایش درست مانند همان ساعات اولیه، دست نخورده و ثابت باقی بماند. این محصول با نام اسپری فیکساتور یا پودر فیکس شناخته می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عمارت زیبایی چَم

درباره ما

توجه به سلیقه مشتری

سالن زیبایی چم، با بیش از 13 سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه زیبایی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. یکی از مهمترین فاکتور های مجموعه ما این است که برای تمام توان مالی های متفاوت خدمات ویژه ای ارائه میدهیم. در خصوص کار زیبایی، سلامت موهای شما، بالاترین اولویت را برای ما دارد و ماندگاری کار و کیفیت مجموعه ما، از افتخارات ماست. منتظر حضور پر مهرتان هستیم.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x